איך כל האויבים שלך יהיו החברים הכי טובים שלך

הנה הגיע הרגע, ישראל חוגגת 70 . היה זה לא מזמן, ישראל נולדה מתוך האוד העשן של השואה והמשבר הגדול של העם היהודי. היא נולדה מתוך סערה, אש ותימרות עשן. ממזרח מדרום ומצפון שעטו אליה האויבים, הסתערו עליה, ירו עליה, הפגיזו הטילו פצצות וחדרו לגבולותיה הצרים. אך למרות הכאב, ההלם והפצעים, לא ניתן היה לעצור את לידת ישראל. עולים מכל קצוות תבל זרמו אליה, ברגל,  באוירון באונייה. השתוקקות בת 2000 שנות גלות יצאה לפועל, שאיפה לציון, לירושלים ולגאולה. על כנפי נשרים, על מרבד הקסמים, עם סטרומה ואקסודוס הבקיעו העולים את כל המחסומים והתיישבו על הארץ הטובה. הארץ הטובה? האם היא טובה? . היום היא כבר בת 70  ולהיכן נעלמה ההשתוקקות בת שנות 2000  השתוקקות לגאולה, לאיחוד ולקיבוץ הגליות.  במקום זאת מצאנו קשיים כלכליים, מלחמות אין סופיות עם בני הדודים מסביב, מלחמות בתוך עם ישראל, ניכור, שנאה בין ימין לשמאל בין חרדים לחילוניים, בין גיוס לישיבה, בין מזרח למערב, בין תובע לנתבע, בין שלום למחוזי ובין אורתודוקסי לכופר.

האם לזאת ציפינו וייחלנו ? האם זו הגאולה? למה? למה? מדכדוך לייאוש התהלכתי.

עד שיום אחד פגשתי איש זקן וחכם, ולאחר שסיפרתי לו את סבלותיי אמר לי האיש,  בוא ונשחק משחק משעשע. מה משחק? מה משעשע? שאלתי- ענה לי האיש: תחשוב שכולם מדברים אליך בשפה הפוכה ממה שאתה קולט בחושים שלך- אם אתה מרגיש שמישהו שונא אותך סימן שהוא רוצה לאהוב אותך, מי שרוצה לתקוף אותך כנראה שהוא רוצה שתחבק אותו, מי שתובע אותך במחוזי רוצה שלום אתך, מי שמבזה אותך סימן שהוא מעריך אותך. זה לא הגיוני עניתי מיד-  אבל הזהיר אותי החכם זה סוד כמוס אל תגלה את הסוד לאף אחד עד שתגלה את זה על עצמך. המשך בלי עייפות ותראה איך כל האויבים שלך יהיו החברים הכי טובים שלך.

זאת העצמאות שלך חברי היקר אמר לי הזקן החכם, עצמאות שאתה השולט ולא הנשלט,

זה חוק טבע אמר לי האיש, אם לא היית מרגיש קרירות לא היית יודע מהי חמימות, הם כולם אוהבים אותך, לך לדרכך חברי הצעיר אמר לי האיש ואני אסתתר ממך אך אהיה כל הזמן לידך.