היחס שלי לניתוחים קוסמטיים

יופיהאמת שבתור נערה נושא הדימוי העצמי לא הפריע לי יותר מדי אך עם השנים והנישואים והלידות וההנקות התחלתי לחשוב על הצורך להרגיש שוב שלמה עם הגוף שלי, על הרצון שלי להיראות טוב עבור עצמי ועבור בעלי. לא רציתי להיראות רק כאמא אלא לחזור להיות אישה מושכת ויפה אבל לא הייתי בטוחה עד כמה אני מוכנה לעשות את הצעד הזה לעבר ניתוחים קוסמטיים.  הרי איני צריכה למצוא חתן או למצוא עבודה בדוגמנות ומדובר בכל זאת בהוצאה כלכלית לא קטנה בכלל וכמו שראיתי מחברות – כשמתחילים אז נפתח התיאבון והתיאבון הזה הוא אינסופי. מכירה חברה שסבלה מאוד בגלל צלקות אקנה, התחילה טיפולים ומהר מאוד מצאה את עצמה עושה מילוי קמטים. כך שעם האוכל באמת מגיע תיאבון ומה יהיה סופו?

כשאת מתחילה לשאול את עצמך את השאלות האלה על יופי ומה זה אומר עלייך אז השאלה האמיתית שעולה היא מדוע? למה אני? האם אני שלי הוא הגוף שלי ומה הקשר ביניהם? עד כמה השלמות שלי עם עצמי תלויה במה שאחרים חושבים עלי ובמיוחד גברים או בעלי? מה ההבדל בין ניתוח קוסמטי לרכישה של בגד חדש או נעליים חדשות? המון שאלות שלרובן אין לי תשובה אז בשלב ראשון החלטתי להתחיל בשגרה של ספורט ואורח חיים בריא יותר – תזונה ויותר שעות שינה מתוך הנחה שבמילא שינוי חיצוני בלי שינוי פנימי לא ייתן את אותה התוצאה. אם אראה שלאחר מספר חודשים שבהם גם אחשוב על השאלות הרבות שמציפות אותי עדיין ארצה ללכת על ניתוח קוסמטי אז אתחיל עם הראשון ואז נראה מה הלאה ואיך ארגיש עם גופי. אני חוששת גם מהמרכיב הכלכלי שמתלווה לכל העניין הזה.

עוד דבר שארצה להכניס לתוך שגרת היום יום הוא טיפוח ברמה של איפור ושיער ולהקפיד ולהתמיד בכך וגם תנוחה נכונה, הליכה נכונה וישיבה נכונה כך שהכתפיים לא יבואו קדימה ולא אלך עם גב שפוף או סוג של רבע גיבנת. וכמובן בגדים חדשים – ברור לי שבתקופות שבהן הבגדים אינם מתחדשים אז הצורך לחדש משהו בגוף עולה ושלפעמים אפשר לעשות קסמים עם בגדים שמעוצבים נכון ובאים טוב. הבעיה היא כשהבגדים והאיפור יורדים – האם גם אז אהיה עדיין מרוצה מעצמי? אבל את זה אדע רק לאחר שאתחיל עם תזונה טובה יותר ואיזון נכון יותר באורח החיים ואולי ללכת על יוגה בנוסף לריצה או לשחייה. הכל נראה עבודה קשה כל כך, אני מבינה מדוע פתרון נראה סוג של פתרון קסם ללא הרבה מאמץ ובשינוי מהיר מאוד.