היש מטרה לחייך? כן וממש!

קמת בבוקר רווי נחת לקראת מעוף הציפור שתכף יתגלה בעד לזכוכית חלון חדרך, והנה הופ קפצה לה מחשבה המסגננת עצמה ומסבירה ושואלת האם לכל זה, לכל הנגלה לך סביב, מעליך ומאחוריך ובמקום בו הנך עובד או בביתך או כשהנך עם עגלת הקניות בסופר… והיכן בעצם לא… האם לכל זה יש משמעות, המבהרת עצמה כי רוצה היא להוביל אותך לנקודה מאוד מסוימת, ושאתה מוכרח, כן ממש מוכרח. תרצה או לא תרצה, אליה להגיע, ואותה אתה חייב לגלות?

ובכן, אם ניחשת כן, לא טעית כלל, אך ראשית להסבר המופנה תיכף אליך, טוב ותדע, כי אתה עומד בפתח האוצר, כן ממש כך, אוצר שאם היו סופרים ומשוררי עולם מבקשים לתאר עוצמתו וגודשו וטובו ואיכותו. ומה בעצם לא, הרי כי לא היו יכולים אפילו במידה של אחד חלקי מליארדים רבים מאוד לתאר מה גודל ההנאות הצפויות לך? אז טוב ותדע כי מטרת חייך היא להנות! פשוט כך, להנות! זו המהות של כל ספר בכל חנות ספרים.

אך לא באחד מחמשת חושייך הרגילים שבהם רגיל אתה להנות, אם מאוכל או מטעמים וניחוחות… אלא מדובר על חוש נוסף, רוחני, שאותו תרכוש ואז יתגלו תענוגי האין קץ הערוכים ומוכנים כולם לך מבעוד זמן ומטרם לידתך. אך כדי להתחיל לחוות להרגיש תענוגים אלה, עליך להבין כי מדובר על קשרים עם הזולת. מסתבר כי הכלל של ואהבת לרעך, הכלל הזה מכיל סוד עצום של הבריאה כולה, המסביר כי אם תצליח להרגיש את הזולת, את האחר, כפי שאתה מרגיש את עצמך ומבלי לדאוג לעצמך.. אז יתגלה לך חוש נוסף, בו תגלה ההנאות הנ"ל כמו שכתוב בכל ספרי קודש אמתיים.

אז אתה מצטרף? אך לשם כך, עלייך להכניס גורם נוסף: אין עוד מלבדו! יצא לך פעם לחשוב האם יש כוח אחד המפעיל את המציאות בה הנך קיים, וזו שהנך חווה ומרגיש וחש? הידעת, כי כוח זה הוא המפעיל את המוח והטבע והאנשים והמחשבות והתשוקות והחי והדומם והצומח. ומה לא? ואם כן חשבת, זה מצויין, משום כי לבטח ידעת גם כי ברגע זה ממש בו הנך קורא שורות אלו, לא אתה הוא זה שהחלטת לקרוא אותם, וגם המחשבות והתגובות שלך הבאות אליך כתוצאה מקריאה זו. גם לא ממך, וגם זה שבכלל הנך חושב על כך שאתה חושב על כך. גם לא ממך, וגם זה שהנך מבין כי קיים כח אין עוד מלבדו שמפעיל הכל וגם אותך. גם זה לא ממך, וגם זה שאתה מבין כי הכל לא ממך. גם זה לא ממך!

אנו יכולים עוד להמשיך ולהעמיק ולחתור ולבדוק. אך מהו החשוב שנדע על תכונת האין עוד מלבדו, מה הוא ומיהו ומה רצונותיו מאתנו? ובכן, רצוי לך שתדע, קיים כח אחד בלבד המפעיל הכל, והוא מאוד מאוד אוהב אותך, עד כדי שרוצה ממש שתהיה כמוהו, ותכונותו היא להשפיע, והוא רוצה שתהיה כמוהו משפיע, אז תדע שאין סוף שפע של טוב ותענוגים והנאות ממתינים לך שתקבלם, שתהנה מהאין עוד מלבדו שרוצה שתקבל אותם, אז תתחיל כבר להיות בשמחה!