המשחק עצמו חלק ב’

שחקנים המציגים ביצועים כושלים לאורך זמן, גורמים לקבוצתם להפסיד במתכוון (טרולים), מקללים או פוגעים מילולית בשחקנים אחרים, נוטשים את קבוצתם במהלך קרב ועוד, נתונים לסנקציות שונות כגון הגבלה על יכולתם להשתמש בצ'אט, השהייתם ממשחקים, אזהרות ועוד.

 

ריוט משתמשת גם במערכת דיווחים המאפשרת לשחקנים לדווח לחיוב או לשלילה על שחקנים אחרים שאיתם או מולם שיחקו.

סאמונרס ריפט

כאמור זירת הקרב הפופלרית מבין ה3 שבה מתקיימות מרבית התחרויות ומרבית המשחקים היא הסאמונרס ריפט. בזירת הקרב הזו 2 קבוצות של 5 מול 5 מתמודדות ביניהן כדי להרוס את הנקסוס של הקבוצה השניה המוגן ע"י מגדלי שמירה. הנקסוסים ממוקמים עמוק בשטח הקבוצה המגינה עליו, אחד בפינה הימנית עליונה של המפה ואחד בפינה השמאלית התחתונה של המפה.

הנקסוסים האלה מייצרים לאורך המשחק דמויות שאינן של שחקנים המכונות מיניונים המתקדמות באופן קבוע ועד לחיסולם לכיוון בסיס האוייב בשלושה מסלולים שונים: העליון (טופ), התחתון (בוט) והאמצעי (מיד). השחקנים מנסים לסייע לגלי המיניונים הללו להתקדם אל תוך שטח האוייב, לכיוון הנקסוס היריב ולהרוס בדרך את מבני האוייב  כדי להשיג בסופו של דבר ניצחון.

בין 3 המסלולים נמצא איזור ניטרלי של המפה המכיל את הג'ונגל ואת הנהר. הג'ונגל מחולק לארבעה חלקים ומכיל מפלצות (דמויות שאינן שחקנים) שונות אשר הריגת כל אחת מהן מספקת יכולות אחרות. הנהר חוצה את המפה לאורכה ומכיל 3 מפלצות שונות.