המשחק עצמו

למשחק עצמו 3 זירות של קרבות (היינו איזור מוגדר ע"י מפה בו מתנהל הקרב):  Summoner's Rift, Twisted Treeline ו -Howling Abyss. השחקנים מתמודדים בקרבות של כ20-60 דקות כל אחד. בזירת הקרב הפופלרית ביותר – הסאמנורס ריפט מתחרות ביניהן 2 קבוצות בנות 5 שחקנים כל אחת בניסיון להשמיד את הנקסוס של הקבוצה השנייה (מעין בניין בוהק הנמצא עמוק בשטח הקבוצה היריבה ומשמש בתפקיד דומה לדגל במשחק גנוב את הדגל). כדי להשיג מטרה זו על הקבוצה לעמוד במטרות ביניים שונות כגון השמדת המגדלים של הקבוצה השנייה.

כל שחקן שולט בדמות המכונה צ'מפיון אותו הוא בוחר או מקבל בתחילת המשחק מתוך 132 צ'מפיונס אפשריים נכון לכתיבת שורות אלו. לכל צ'מפיון יכולות ייחודיות משל עצמו וכל צ'מפיון צובר זהב וניסיון עם התקדמות הקרב. מלכתחילה כל הצ'מפיונים מתחילים ברמה הנמוכה ביותר ועם הניסיון, הביצועים וההזדמנויות בקרב הם צוברים זהב המאפשר רכישת עצמים שונים המקנים יכולות שונות וכן רכישת ניסיון המשדרג את היכולות הייחודיות של אותו הצ'מפיון.

ישנן 3 אפשרויות עיקריות להשגת כסף וניסיון: הריגתם של דמויות שאינן שחקנים בזירת הקרב (מפלצות שונות, מיניונים = חיילי האוייב ועוד), הריגת צ'מפיונים של הקבוצה היריבה או השמדת מבנים של הקבוצה היריבה כגון מגדלים.

ברמת הקהילה כל שחקן מתחיל ברמה 0 ויכול להתקדם עד רמה 30 כתוצאה מהניסיון שצבר וביצועיו. ביצועים טובים יותר בקרבות מאפשרים זירוז ההתקדמות.

חלק 2->