להחליף את קוד המציאות

הטבע הכללי מפעיל את הדומם צומח וחי בהרמוניה מושלמת. אצלם מלחמת קיום זה מצב טבעי. את האדם מפעיל הטבע בדיסהרמוניה בכול מה שנוגע לקשרים טובים בינינו. אבל מלחמה נחשבת אצלנו דווקא למצב לא טבעי.

מהחוויה האישית שלי כלוחם במלחמות ישראל, דווקא במצב הלא טבעי של מלחמה, עברתי חוויה של חברות ורעות בהרמוניה מופלאה. סיפורי האחווה ששמענו מהעורף היו דומים. יותר מכך, אני זוכר היטב שאפילו שהתגעגעתי ודאגתי לילדים שלי בטרוף, כאשר הייתי יוצא לחופשות, הראש והלב שלי נשארו עם החברים שהמשיכו להילחם. דואג להם, ועוקב אחריהם כול הזמן.

מה קורה פה?

אנחנו רואים שהאדם מופעל מעל לטבע שלו בהרמוניה רק בעת צרה.
למה הטבע עוזב אותנו, אחרי שהצרה חולפת? לעומת זאת על החיות הוא שומר?
כי אנחנו יותר מפותחים מהם.

הטבע מצפה מאתנו שהדוגמה הטובה שנתן לנו בעת צרה, תשמש אותנו גם במצבי היום יום.

למה אנחנו לא מצליחים ?

היום כבר ברור לרבים וטובים שקוד התוכנה האגואיסטית שהושתל בנו, אינו מאפשר לנו לחיות בינינו בהרמוניה בחיי היום יום שלנו. לאט, אבל בצורה ברורה מתברר לכול שה"באג" הזה בתוכנה, לא רק שעוצר את המשך התפתחותנו, הוא עלול להוביל אותנו לצרות גדולות בהרבה ממה שיש לנו במילא.

הייתכן שהיום, לאחר אלפי שנות התפתחות נרשם פג תוקף על התוכנה שלנו?

שירות כלכליסט הפיץ רק לאחרונה פרסום של בנק אוף אמריקה ללקוחות שלו:

"מדענים רבים, פילוסופים ואנשי עסקים מאמינים כי קיימת סבירות שבני האדם חיים בעולם וירטואלי אשר מדומה על ידי מחשב". פרסום זה מחזק את הצורך שלנו לבדוק, האם תפיסת המציאות שהתוכנה האגואיסטית שלנו משדרת לנו היא אכן כזו, והאם היא זו שאינה מאפשרת לנו להסתדר בעולמנו? אולי ה"בלגאן" הזה הוא בעצם מאורגן.
אם נעיין במדוקדק במקורות שלנו עם ישראל, נמצא שדרך חוכמת החיבור מבית קבלה לעם נלמד, שיש לנו אפשרות לבקש עזרה מהטבע הכללי לתיקונו של ה"באג" השתול בנו. במשך התיקון שלו, אנחנו מחליפים בהדרגה את התוכנה האגואיסטית, בתוכנה המדמה אותנו לתוכנת הטבע הכללי שהיא אלטרואיסטית. סיסמת הכניסה לאותה תוכנה היא, "ואהבת לרעך כמוך". היא מאפשרת לכול אחד כניסה ודרכה השגה של שינוי מהפכני בחייו.

אייך יראו חיינו בניהולה של התוכנה החדשה?

בהתאם למידת הדאגה שלנו לזולת, תינתן לנו גישה לאותה תוכנה כשותפים עם הטבע הכללי. תתחיל להיות מורגשת בנו הדרך שבה הטבע מפעיל אותה עבורנו, ומפיק בשבילנו מציאות שלמה יותר ויותר. בזו הדרך נשיג שיפור הולך וגדל בחיינו.