לחיות רוחנית, באמת

"כל עבודתנו, לגלות אהבתנו בקרבנו, בכל יום ויום ממש" בעל הסולם, אגרת 2

קבלה לעם מממשת את חזונם של בעל הסולם וכל גדולי המקובלים, ופועלת לקדם את ערכי האהבה והאחדות בעם ישראל. כפי שנכתב בספר הזוהר, חכמת הקבלה המקורית שנמסרה מדור לדור לאורך אלפי שנים בין מקובלים יחידי סגולה, מיועדת להתגלות בימים אלו ולחולל שינוי מהותי בעולם כולו.

קפיצת גדילה משותפת

הטובים קבלה לעםכפי שחזו המקובלים, קפיצות טכנולוגיות, כלכליות ותרבותיות שעבר העולם במאות האחרונות אמנם הביאו לנוחות פיסית, אבל האגו האנושי גם הגיע לשיאו והדבר מתבטא בפירוד, ריחוק וניכור שמורגשים בלבבות רבים. אחוזי הבדידות, הדיכאון והייאוש הולכים וגוברים, איתם גם אחוזי הגירושין ותחושת הפילוג שפושטת בכל חלקה טובה ברמה האישית והלאומית.

המקובלים, עוד לפני בני ברוך, צפו שדווקא בעידן זה שבו האגו יגיע לשיאו, תיווצר דרישה פנימית בקרב אנשים רבים, לגלות שיטת חיים אחרת, שתעניק לחיים טעם ומשמעות מיוחדים יותר. שיטה שתאפשר בניית אהבה, קשר חם והנאה גבוהה יותר מהמרדף היומיומי והתחרות הבלתי פוסקת. לכן דווקא היום חכמת הקבלה הופכת נדרשת ומבוקשת בקרב מיליוני אנשים ברחבי העולם כולו. וקבלה לעם שמלמדת את שיטת הקבלה האוטנטית לבנייה אישית וחברתית, זוכה להצלחה כה גדולה.

"להתפשטות גדול של חכמת האמת בקרב העם, אנו צריכים" בעל הסולם, הקדמה לספר פנים מאירות ומסבירות

בשנת 2008 הוקם ערוץ הטלוויזיה של קבלה לעם ששידר תכנים קבליים מסביב לשעון, והיווה בית חם להמוני צופים. היום בערוצי האינטרנט מועברים מדי יום שידורים חיים של שיעורי הקבלה של הרב לייטמן לקהל הרחב, בהם נלמדים רק כתבי המקור של חכמת הקבלה כמו ספר הזוהר, כתבי האר"י, ספרי בעל הסולם והרב"ש.

שיעורים אלו מתורגמים בקביעות באופן סימולטני לשמונה שפות שונות, ולאחר מכן מתורגמים משפה לשפה במקביל לעוד שפות רבות, כך שלעיתים השיעור משודר בעשרים ושלוש שפות במקביל. השיעור היומי נצפה ללא תשלום על ידי אינספור צופים מרחבי העולם כולו, בשידורים חיים ובשידורים חוזרים מסביב לשעון. הוא מהווה מקור לכוח רוחני, אחדות, שמחה ועוצמה פנימית עבור צופיו.

בנוסף לכך קבלה לעם מנהלת פורטל תוכן קבלי עצום בהיקפו, והגדול בעולם. פורטל זה מגיש כתבי מקור ותכנים קבליים מגוונים בשלושים ושלוש שפות שונות לשימוש חופשי של כל אדם החפץ בכך. בארץ ובעולם הוקמו לאורך השנים עשרות רבות של סניפים בהם מתאפשר למעוניינים בכך, לימוד של חכמת הקבלה תוך מפגש עם תלמידים ותיקים, מרצים וסטודנטים מתחילים המוזמנים ללמוד במסגרות לימוד שונות.

מדי שנה עורכת קבלה לעם כנסים בינלאומיים גדולים, אליהם מגיעים אלפי משתתפים מרחבי העולם. הכנסים מאפשרים ללמוד יחד את חכמת הקבלה האמתית, ולגלות את חזון המקובלים לבניית חברה המושתתת על אחדות ואהבה מעל לכל הפערים וההבדלים.

הלימוד פתוח לכול ללא כל הבדל של דת, מוצא, לאום, גיל או הבדלים אחרים. כפי שמלמדת הקבלה, אהבה נבנית דווקא מעל לכל הפערים, ההבדלים והניגודים. כל אדם מיוחד ועל ייחודיות זו חייבים לשמור. עלינו רק ללמוד כיצד לבנות את הקשר, הגשר שמחבר מעל לכל ההבדלים. כפי שנאמר במקורות "על כל הפשעים תכסה האהבה".