לחפש

בלילה גשום במיוחד, לפני 40 שנה, הוא נסע לחפש. הוא ידע את הכיוון הכללי, אבל לא ידע יותר מזה. הוא נסע לכיוון בני ברק.
היה בו משהו שבער מבפנים, והניע אותו לצאת אל הגשם לחפש. הוא ידע שהוא חייב למצוא את התשובה. לא היה לו מנוח, והוא ידע שגם לא יהיה לו עד שיקבל תשובה.
הוא הגיע לצומת מרכזית בבני ברק, פתח את החלון ונרטב מהגשם הכבד. הוא צעק אל אברך שראה על המדרכה ושאל את השאלה שכלל לא היתה פופולארית בימים ההם בבני ברק: "איפה לומדים פה קבלה?". לימים הוא הבין עד כמה זה היה מפתיע שהאיש הזקן הסתכל עליו, והצביע לכיוון הפרדס הישן. איך מכל האנשים הוא פגש דווקא את אותו אחד שידע בדיוק מה הוא מחפש, וגם כיוון אותו לשם בלי הרבה מילים. במציאות של בני ברק של אותם הימים, זה לא היה ברור מאליו.
מרגע שהגיע לחדר הקטן בפרדס, הוא לא עזב. הוא ידע שהוא סוף כל סוף מצא את מה שחיפש כל חייו. הקול שהידהד בו בפנים ולא נתן לו מנוח, הבין, הוא הגיע הביתה. הוא מצא את המורה שלו. אחרי מספר שנים שבהם בילה בצמוד לרב, הוא הפך להיות איש סודו, וקיבל עליו את צוואתו להמשיך את תורתו ולהפיץ את חוכמת הקבלה לכל דורש.


זהו סיפורו של ד"ר מיכאל לייטמן, או כפי שהתלמידים שלו קוראים לו הרב (מלשון מדריך, מורה) ד"ר מיכאל לייטמן, שהתחיל ללמוד אצל גדול המקובלים הרב"ש, הרב ברוך שלום אשלג. הרב ד"ר מיכאל לייטמן הקים ב1991- את "בני ברוך". תנועה שחרטה על דגלה את הפצת המסר של "ואהבת לרעך כמוך" בקרב כל העולם ועושה את זה באינטרנט בכל הזדמנות וגם בפייסבוק בני ברוך. מאז ועד היום התנועה פעילה בכל העולם ובזכות מערך של מתנדבים, מלמדת את כל החפץ שהדבר היחידי שאנו צריכים שיהיה בינינו הוא דאגה אמיתית האחד לשני, "ואהבת לרעך כמוך".