קהילת הLOL וקבוצות בישראל

קשה לומר כי ניתן לאפיין קהילה אחת של LOL, לרוב מדובר בקהילות רבות המפוזרות בין אתרים שונים ומחולקות לתחומי עניין שונים וברמות שונות. בישראל לדוגמא קיימות 2 קהילות של שחקנים ומעריצים המפעילות אתר וקבוצת פייסבוק שאינה נקראת אבן שמוט.

בעולם ניתן למצוא אתרי ענק כדוגמת האתר הרשמי של המשחק המכיל פורומים שונים, הסבר על המשחק, חדשות, זירת איספורטס, תמיכה, ממרוביליה ועוד, אתר טוויץ' בו למשחק יש מקום של כבוד בקרב סטרימרים, יוטיוב, אתר רדיט עם למעלה מ45 מיליון דיונים סביב המשחק וכן אתרים קטנים וממוקדים יותר כגון op.gg המספק סטטיסטיקות שונות ומידע על המשחק,leagueoflegendsmath.com המציג את המשחק במתמטיקה, ויקיפדיות שונות ואתרי חדשות, אתרי מדריכים על צ'מפיונים ואלמנטים במשחק, כלים המאפשרים להקליט משחקים לצפייה חוזרת, אתרים המאפשרים שיתוף תכני גולשים כגון סרטונים השייכים למשחק, תחרויות קוס פליי (תחפושות של צ'מפיונים ודמויות מהמשחק), אומנות הקשורה למשחק (ציורים, תמונות, גיפים ) ועוד ועוד.

לקהילה גם אלמנטים פיזים כגון מועדונים באוניברסיטאות וקולג'ים שונים, התאספויות לצפייה משותפת במשחקים, בתי קפה בהם משחקים יחדיו (בעיקר במזרח אסיה) וכולי.

הקבוצה…